A A A
Print
Priešoperacinis laikotarpis

Visuotinai yra žinoma, kad jeigu ligonio mitybos būklė prieš operaciją yra gera, jis greičiau pasveiksta po chirurginės procedūros. Priešingai, jeigu paciento mitybos būklė prieš procedūrą nėra gera, jo sveikimo laikotarpis ženkliai pailgėja. Egzistuoja tiesioginė priklausomybė tarp paciento mitybos būklės priešoperaciniu laikotarpiu ir jo savijautos (būsenos) po atliktos procedūros. Dėl nepakankamo baltymų kiekio, ilgiau gyja pooperacinės žaizdos, susilpnėja organizmo atsparumas, tuo pačiu padidėja infekcijos ir ilgesnės sveikimo trukmės rizika.

 

Todėl labai svarbu, kad ligonis, kurio mitybos būklė yra netinkama, prieš planuojamą chirurginę procedūrą būtų sustiprintas tinkamos tradicinės mitybos būdu arba taikant gydomąją mitybą.

 

Pasirengimas chirurginei operacijai

 

Jeigu ligonis gali valgyti ir nesiskundžia apetitu, jis turėtų valgyti 5 kartus per dieną, tolygiais laiko tarpais (geriausia kas 3 valandos). Porcijos neturėtų būti didelės. Patariama valgyti lengvai virškinamus (virtus garuose arba vandenyje ar orkaitėje keptus), maistingus, šviežiai paruoštus ir skoningai patiektus patiekalus. Labai svarbu, kad valgiaraštis būtų įvairus. Reikėtų vengti riebių, riebaluose keptų patiekalų, tirštų sriubų ir padažų, vidurių pūtimą sukeliančio maisto, kadangi tai yra sunkiai virškinama ir ilgai užsibūna skrandyje. Ligonio valgiaraštyje turėtų būti gausu grūdinių produktų (duonos, pyrago kepinių, javainių, košių, makaronų, bulvių), pilnaverčių baltymų, gaunamų iš mėsos ir pieno produktų, taip pat vaisių ir daržovių (jeigu ligonis gali valgyti, jų reikėtų duoti tiek žalių, tiek virtų).

 

Jeigu ligonis neturi apetito, maitinimų skaičių galima padidinti iki 6-7 kartų per dieną, atitinkamai sumažinant porcijų dydį.

 

Jeigu, nepaisant pastangų, ligonis visgi valgo per mažai ir nepriauga svorio, tokiu atveju, tikslinga papildyti dietą paruoštais vartoti specialios medicininės paskirties maisto produktais. Nedideliame tūryje yra daug energijos ir aukštos biologinės vertės baltymų. Kartu ligonis aprūpinamas vitaminų ir mineralų kompleksu. Nutridrink geriausia duoti tarp valgių. Jį būtina gerti lėtai ( 1 pakuotė išgeriama per mažiausiai 30 minučių), mažais gurkšneliais, užsigeriant vandeniu. Kaip dietos papildymą, priklausomai nuo poreikių, galima suvartoti nuo 1 iki 4 pakuočių per dieną. Vienoje pakuotėje yra 300 kcal ir 12 g baltymų, galinčių pakeisti pusryčius arba vakarienę.

 

Priežiūra po operacijos

 

Tyrimai rodo, kad apie 30-50% pacientų, po chirurginio gydymo, nustatomas įvairaus laipsnio mitybos nepakankamumas. Todėl, tinkama ligonio mityba yra ypač svarbi, nes, priešingu atveju, prasta mitybos būklė dar labiau blogėja, didėja pooperacinių komplikacijų rizika, ilgėja sveikimo trukmė. Kai kuriais atvejais, betarpiškai po operacijos, ligoniui būtinas specialus maitinimas (pvz. per zondą arba į veną), kurį skiria gydytojas. Jeigu ligonis gali valgyti per burną, būtina pasirūpinti, kad jis suvartotų pakankamą kiekį maisto. Mitybos taisyklės yra tokios pačios kaip ir prieš operaciją – mažiausiai 5 maitinimai, nedidelės porcijos, lengvai virškinami, tačiau maistingi patiekalai. Jeigu ligoniui sudėtinga valgyti savarankiškai, jį būtina maitinti. Jeigu, nepaisant pastangų, ligonis valgo per mažai, netenka svorio, jaučia nuolatinį silpnumą, tikslinga papildyti mitybą Nutridrink tipo paruoštais vartoti specialios medicininės paskirties maisto produktais.

Privatumo nustatymai

Čia galite bet kada paskelbti ir keisti slapukų nustatymus.

Būtinieji slapukai

Jie yra būtini tam, kad svetainė veiktų, ir negali būti išjungti. Paprastai jie yra įdiegiami tiktai tada, jeigu atliekate veiksmus, kurie prilyginami prašymui suteikti paslaugas (privatumo parinkčių nustatymas, prisijungimas, formų pildymas, t.t.). Naršyklės nustatymuose galite išjungti slapukus arba pasirinkti, kad Jums būtų pranešta apie šiuos slapukus, tačiau tokiu atveju galėsite naudotis ne visomis svetainės dalimis.

Analitiniai slapukai

Jie leidžia mums skaičiuoti apsilankymų svetainėje skaičių ir apsilankymų šaltinius, vertinti ir pagerinti mūsų svetainės veikimą. Jie mums parodo, kurie puslapiai yra populiariausi ir mažiausiai populiarūs, ir kaip lankytojai naršo svetainėje. Jeigu šių slapukų nepriimsite, mes nežinosime, kada Jūs lankėtės mūsų svetainėje ir negalėsime stebėti jos veikimo.

Funkciniai slapukai

Jie leidžia pagerinti svetainės funkcionalumą ir pritaikyti ją pagal asmeninius poreikius. Juos galime įdiegti mes arba trečiosios šalys, kurių paslaugas įtraukėme į savo svetainės puslapius. Jeigu nesutiksite priimti šių slapukų, gali būti, kad kai kurios arba visos iš šių paslaugų tinkamai neveiks.
Daugiau informacijos galite rasti mūsų Slapukų naudojimo tvarkoje.

Reklaminiai slapukai

Juos per mūsų svetainę gali įdiegti mūsų reklamos partneriai, siekdami sukurti Jūsų interesų profilį ir rodyti Jums aktualią reklamą kitose svetainėse. Šie slapukai nesaugo pačios asmeninės informacijos, bet pagal unikalų numerį identifikuoja Jūsų naršyklę ir interneto įrenginį. Jeigu nesutiksite priimti šių slapukų, Jums bus rodoma Jums ne tokia aktuali reklama.